-=[ Forumul Asociatiei Romane Anti-SIDA ]=-
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

o reactie care naste probleme

2 participan?i

In jos

o reactie care naste probleme Empty o reactie care naste probleme

Mesaj  paul Mier Dec 19, 2007 7:38 pm

parerea mea...ma rog...eu stiu cum m`am simtit atunci cand am crezut k am hepatita B, din fericire nu am contactat`o, dar...reactia, cel putin cea de moment a ramas.

apropo...si ca veni vorba...stiti ca peste 10 % din populatia romaniei are hepatita B ? iar mai putin de un sfert dintre acestea stiu ca au boala ?
paul
paul
Voluntar
Voluntar

masculin
Numarul mesajelor : 8
Varsta : 42
Localitate : piatra neamt
Citatul preferat : what goes around comes around
Ocupatie/Profesie Actuala : u`re boss
Data de inscriere : 03/12/2007

http://www.arasnet.ro

Sus In jos

o reactie care naste probleme Empty Re: o reactie care naste probleme

Mesaj  Bogo Mier Dec 19, 2007 9:15 pm

interesanta statistica paul... ceva mai concret poti sa ne spui?

stiu ca poate fi socat atunci cand afli ca esti sero+...dar daca nu ai grija intradevar de tine (sor-mea are o vorba: ai grija de sanatatea ta, ca altfel nimeni n-are!), orice se poate intampla...

poti sa zici o singura data ca nu ti se poate intampla tie...si e de ajuns!
Bogo
Bogo
Master Admin
Master Admin

masculin
Numarul mesajelor : 96
Varsta : 38
Localitate : Piatra Neamt/Bucuresti
Ocupatie/Profesie Actuala : Administrator Forum/Liber Profesionist
Data de inscriere : 23/06/2007

http://www.cazacubogdan.blogspot.com

Sus In jos

o reactie care naste probleme Empty Re: o reactie care naste probleme

Mesaj  Vizitato Mier Dec 19, 2007 10:40 pm

o singura data e de ajuns dar e important ca sa nu se ajunga l;a acea data..ca s ar putea sa fie decisiva
Anonymous
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

o reactie care naste probleme Empty Re: o reactie care naste probleme

Mesaj  Vizitato Joi Dec 20, 2007 7:52 pm

cei care suntem in afara acestor boli, nici macar nu ne dam seama ce implica ele de fapt.noi discutam statisticile, dar nu suntem parte componenta a lor.s-ar vedea dintr-o cu totul alta perspectiva lucrurile daca am fi si noi unii din acei 10 %.e usor sa vorbesti cand nu esti in miezul lucrurilor.iar reactiile sunt cumulul ideilor noastre si al experientei de viata dobandite pana in momentul in care facem descoperirea ca cei de langa noi au diversi virusi, care mai de care cu denumiri mai ciudate sau mai greu de ucis.ar trebui sa empatizam mai mult cu cei de langa noi, care se confrunta cu asa ceva si sa ne inchipuim cum am reactiona noi in locul lor sau cum am vrea sa fim tratati de ceilalti
Anonymous
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

o reactie care naste probleme Empty Re: o reactie care naste probleme

Mesaj  Vizitato Joi Dec 20, 2007 9:03 pm

emapatia e un lucru greu de dobandit atata timp cat crezi ca tie nu ti se poate poate intampla...de ce sa te pui in locul altuia daca tu esti convins ca n ai sa fii niciodata in locul lui?probabil genul asta de intrebari retorice multi le au....important de sa realizam ca nimeni nu e intangibil i ca boala nu anunta si nici nu si alege tintele pe criterii sociale, politice., religioase..s a
Anonymous
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

o reactie care naste probleme Empty Re: o reactie care naste probleme

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum